Автори Posts by darko

darko

18 POSTS 0 Коментари

Топ 10 факти за домашните миленичиња

Малечките кученца имаат 28 заби доколку возрасните имаат по 42. Кученцата од расата на Далматинци се раѓаат чисто бели.Во текот на нивниот развиток тие ги...

10 Интересни факти за мобилните телефони

1.во 2012 година Apple продале повеќе од 340,000 телефони  дневно.тоа изнесува околу 4 телефони на секунда 2.Бидете внимателни кога и како ги употребувате мобилните телефони...

10 најслушани песни за 2016

2016та година си замина и редно е да се потсетиме на убавите моменти во неа.Ке ги погледнеме хитовите кои имаат најголема прегледаност. 10.Shawn Mendes- Treat...

Снежната идила и во Радовиш

Радост,среќа и насмевки се шират овие денови низ граѓаните на Радовиш.Конечно долго очекуваниот снег пристигна пред бадниковата вечер.Радовиш оваа година заблеска со убави декорации...

Наскоро звучници со можност да лебдат?

Корејската компанија LG Electronics со нова иновативна идеа ќе се појави на на Меѓународниот саем за потрошувачка електроника CES 2017 кој што ќе се...

Авантурите на Лаурен низ светот

Ако погледнеме од посветлата страна,сепак можеме да ги видиме убавините на земјата.Тоа можеме да го забележиме на инста профилот на Лаурен Бели.Девојката која патува...

Пинк го доби своето второ дете

Пред неколку дена на својот Instagram профил познатат пејачка Пинк објави слика од нејзиното новородено синче.Пред празничното расположение е зголемено со многу љубов,радост и...

5 Најдобри телефони предвидени за 2017 година

#1 Nokia D1C Nokia ни нуди еден од најдобрите смартфони предвидени за 2017 година. NokiaD1C Андроид смартфон со квалитетни перформанси. Two hardware Versions, 3GB RAM,...