Автори Posts by Radovish Radovish

Radovish Radovish

39 POSTS 0 Коментари

ШЕСТОНОЕМВРИСКИОТ ТУРНИР ВО МАЛ ФУДБАЛ КОЈ ЈА ИСПОЛНУВАШЕ СРЦ 25...

Шестоноемврискиот турнир во мал фудбал кој ја исполнуваше салата 25 МАЈ во Радовиш замина во историја..Тимот на Radovish.mk дознава дека поради ненафаќање на организација...

НА РЕД Е И ВТОРИОТ РАДОВИШАНЕЦ ДА ГО ОСВОИ БАЛКАНОТ.ГЛЕДАЈТЕ ГО...

Сабота 19:30 часот на Канал 5 на Ѕвездите на Гранд ќе настапи и вториот Радовишанец Кристијан Јованов.Да му ја дадеме целата подршка на Кристијан...

СЕЛО ИЛИ ГРАД?ШОПСКОТО МААЛО ВО РАДОВИШ БЕЗ ШАХТИ!2001 ИЛИ 2018?ЖИТЕЛИТЕ НА...

Шопското маало во Радовиш во катастрофална состојба,жителите на оваа маало велат дека во последните 15 години во оваа маало нема никаква инвестиција од страна...

ДЕТАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ТЕШКАТА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА ПАТОТ СТРУМИЦА-РАДОВИШ

На магистралниот пат Струмица-Радовиш вчера во 18.50 часот се случила сообраќајна незгода во која учествувале пет возила. Патничко моторно возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки...

СТРАШНА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА ПАТОТ СТРУМИЦА РАДОВИШ…. 7 АВТОМОБИЛИ И ПОВЕЌЕ...

Тешка сообраќајна несреќа на патот Струмица-Радовиш се случи вечерва околу 19:00 часот.Повеќе од 15 повредени.6 Автомобили  и едно товарно возило.Сообраќајната несреќа  ја предизвикало возилото...

(Видео)Колкави се платите во Швајцарија ?-Трошоци за живот? Швајцарија најскапа...

Србинот Драго детално објаснува на својот YouTube канал,како се живее во Швајцарија и колку се трошковите за еден скромен живот.Погледнете го видеото и се...

ВО САБОТА ВО 19 ЧАСОТ СИТЕ НА КАНАЛ 5 ДА ГО...

АНГЕЛ ЈОВЕВСКИ НА СВОЈОТ FACEBOOK ПРОФИЛ ЈА СПОДЕЛИ ВЕСТА СО ЈАВНОСТА ДЕКА ВО САБОТА МОЖЕМЕ ДА ГО ПРОСЛЕДИМЕ НЕГОВИОТ НАСТАП НА ZVEZDE GRANDA КОЈ...