Автори Posts by Radovish Radovish

Radovish Radovish

39 POSTS 0 Коментари

Ивица Илиев повторно во редовите на РК Радовиш

Рк Радовиш објави на својта официјална страна на facebook: ОФИЦИЈАЛНО: Ивица Илиев е нов ракометар на РК Радовиш Еден од најдобрите на листата на стрелци во...

РАДОВИШ ОСТАНА БЕЗ НОТАР!!!

Поради пензионирање на нотарот Стојчев Јован ,кој беше и единствен нотар во Радовиш,гарѓаните на Радовиш останаа без нотар.Постапката за избирање на нотар трае 6...

(ФОТО) НИКОЛА АТАНАСОВ ГО ФАТИ КРСТОТ ВО РАДОВИШ

Оваа година во Радовиш крстот го фати Никола Атанасов.Честитки до него!!!БОГ СЕ ЈАВИ!!НАВИСТИНА СЕ ЈАВИ!!

РЕМИ ГОЛЕМО КАКО ПЛАНИНА…МАКЕДОНИЈА КАКО ПРВА ЗАВРШУВА ВО ГРУПНАТА ФАЗА

Во третиот меч на Европското првенство (ЕП) во Хрватска, Македонија ремизираше против Германија (25-25) и како прва ќе патува во главната фаза во Вараждин....

СЛАВЧО ПОПОСКИ:НЕВРЕМЕ И ОЛУЕН ВЕТЕР ДО 100 KM/ЧАС ,ГРМЕЖИ И СНЕГ

Силен и длабок циклонски систем ќе биде виновникот за денешната голема и НАГЛА промена на времеската состојба кај нас. Многу е важно да се...