Автори Posts by Radovish Radovish

Radovish Radovish

39 POSTS 0 Коментари

ОГЛАС ЗА РАБОТА:ДОО ФОКА ИМА ПОТРЕБА ОД ВОЗАЧ СО Е КАТЕГОРИЈА!!!

Д.О.О ФОКА ИМА ПОТРЕБА ОД ВОЗАЧ СО Е КАТЕГОРИЈА.РЕЛАЦИИТЕ НА ВОЗЕЊЕ СЕ СЛЕДНИВЕ:МАКЕДОНИЈА/ГРЦИЈА/СРБИЈА-ПОЛСКА/ЧЕШКА/ГЕРМАНИЈА И ОБРАТНО,ЗА ПОВЕКЕ ИНФОРМАЦИИ ОБРАТЕТЕ СЕ НА ДАДЕНИОТ E-MAIL ИЛИ ТЕЛЕФОНСКИ...

РАДОВИШАНИ ДЕЛ ОД МАКЕДОНСКАТА ФАЛАНГА ВО ЗАГРЕБ

Александар Чаракчиев,Станко Манчевски,Благој Зајков,Кире Јанковски,Горан Поцев,Зоран Мицев и Мите Лукарев се дел од МАКЕДОНСКАТА ФАЛАНГА и ги бодрат нашите ракометари во Загреб.Македонската фаланга се...

Вараждин држи се,иде четата на Раул!!!!

По првите два натпревари Македонија обезбеди пласман во четвртфиналната група на Европското првенство. За два дена ќе знаеме од која позиција ќе се квалификуваме,...

(Видео)Како изгледаше промената на сообраќајот во Радовиш во 2013

Еве како изгледаше денот кога беа променети насоките на двете улици.

Победа над Црна Гора за “билет” во Вараждин

Македонската ракометна репрезентација вечерва од 20:30 часот ја има втората епизода од Европското првенство во Хрватска. Избраниците на селекторот Раул Гонзалез како нов предизвик...