Ивица Илиев повторно во редовите на РК Радовиш

Ивица Илиев повторно во редовите на РК Радовиш

1953
0
Сподели

Рк Радовиш објави на својта официјална страна на facebook:

ОФИЦИЈАЛНО: Ивица Илиев е нов ракометар на РК Радовиш

Еден од најдобрите на листата на стрелци во ракометната Суперлига, Ивица Илиев е новиот ракометар на РК Радовиш.

Илиев важи за еден од подобрите играчи во Суперлигата, како и за еден од најефикасните играчи, кој со своето професионално искуство, РК Радовиш дополнително ќе го засили.

Тандемот Илиев – Мајиќ дефинитивно ќе ги полни противнички мрежи!