Автори Posts by darko

darko

18 POSTS 0 Коментари

Спектакуларно отварање – Штип го добива најдобриот кафе-бар во земјава

Летната сезона во Македонија подразбира отварање на нови клубови, кафе-барови , ресторани, а токму тоа ќе се случи и на петти јули во Штип,...

Онлајн шопинг! Очекувања наспроти реалност (ВИДЕО)

Како изгледаат производите на интернет а како во реалност? Пред да порачате нешто од интернет внимавајте. Видео: https://youtu.be/SB84Xp7O7l4

Boeing го претстави новото одело за астронаутите (ВИДЕО)

Boeing ги претстави новите одела за астронаутите кои од август 2018 година ќе патуваат кон Меѓународната вселенска станица со леталото Starliner. Оделото не е создадено...

Првиот тркачки автомобил на компанијата Tesla

Знаеме дека моделите од Tesla, особено Model S 100D, можат да бидат неверојатно брзи. Оттука можеме да претпоставиме што би било доколку Tesla произведе тркачки автомобил....

10 најгледани филмови за 2016

1.ZOOTOPIA 2.HELL OR HIGH WATER  3.ARRIVAL  4.THE JUNGLE BOOK 5.MOONLIGHT 6.MANCHESTER BY THE SEA 7.LOVE & FRIENDSHIP 8.FINDING DORY 9.KUBO AND THE TWO STRINGS 10.LA LA LAND

Фаца на неделата која стигна до 9gag

Кога имаш златен саат... И мора да удараш ч'лми... И после забравеш на која страна ти е саато...

Македонија на триумфалната порта во Париз

Светското ракометно првенство за мажи е на самиот почеток,па така на триумфалната порта во Париз беше прикажано последното одбројување на официјалниот почеток.Триумфалната беше обоена...

Како не треба да се претекнува на лизгав пат

Поради грешката на овој шофер страдаат невини луѓе!Внимавајте како возите овие денови. https://www.youtube.com/watch?v=W9ZeDgFcIb8

Излезе новиот спот за песната ,,Плен без реторика”

Јовица Илиќ (1975) роден е во Смедеревска Паланка, Србија. Тој е поет и кантавтор. Своите песни ги изведува со гитара, најчесто на поетските карвани...

LG ни го претставува новиот ултра тенок ‘позадински’ телевизор

Компанијата LG претстави неколку нови уреди оваа година на CES 2017 коишто се одржуваше во Лас Вегас. Освен тоа што оваа година ќе го дочекаме и...