5 Најдобри телефони предвидени за 2017 година

5 Најдобри телефони предвидени за 2017 година

1669
0
Сподели

#1 Nokia D1C
Nokia ни нуди еден од најдобрите смартфони предвидени за 2017 година. NokiaD1C Андроид смартфон со квалитетни перформанси.
Two hardware Versions, 3GB RAM, Fingerprint Sensor, Android, 5.5-inch Full HD IPS display Со резолуција од 1920 x 1080. 8 Јадрен процесор итн.
Nokia D1C се претпоставува дека излегува на пазарот некаде во Февруари или Март 2017 година.

#2 Xiaomi Mi 6
Новиот Xiaomi Mi6 исто така ни доаѓа во Февруари 2017 година. Овој телефон би требало да има метален облик наместо стаклен, за да може да се заштити од било какво оштетување. Доаѓа со 5.2-инчи Ultra HD 4K екран, резолуција 4096 x 2160. Екранот ќе користи Corning Gorilla Glass 5 заштита. Се очекува да дојде во повеќе варијанти 2 / 4 / 6 Ram со различна меморија и опции. Исто така би требало да користи 23MP задна камера и 7MP предна камера.

#3 LG V11
За овој телефон сеуште немаме доволно информации, бидејќи ни доаѓа подоцна во 2017 година, крајот на Септември и почетокот на Октомври .

#4 Samsung Galaxy S8
Galaxy S8 е на Топ1 листата за да направи тотален хаос оваа година. Новиот Galaxy ни доаѓа со нова генерација на процесор Exynos/MediaTek или Snapdragon 830 комбиниран заедно со 6GB Ram.
Се очекува да пристигне со две задни камери 12MP+13MP заедно со 5MP предна камера. Ќе ја користи последната Andorid верзија. Цената на Galaxy S8 ќе биде некаде околу 670/750 долари. Повеќе информации ќе добиеме подоцна во 2017 година.

#5 Iphone 8
Перформансите на Iphone 8 ќе ги добиеме подоцна во 2017 година, но сепак се предвидува да бидат во голема трка заедно со Galaxy S8. Се очекува нов уникатен облик на новиот Iphone.
Со нетрпение ја чекаме листата на перформанси.

– Еве уште неколку смартфони коишто ни доаѓаат оваа година:

– Samsung Galaxy Note 6
– HTC and Google’s Smartphones (Sailfish and Marlin)
– LG Flex 3
– Microsoft Surface Phone
– Google Project Ara
– Sony Xperia Z6/ Xperia Z6 Compact
– OnePlus 4
– Nokia C1